Train Simulator 2018

Podstawowe informacje o grze

STRONA GŁÓWNA►

 

 

(C) 2010-2018 Copyright by pawerybs. Wszystkie prawa zastrzeżone. 

Symulator prowadzenia pociągu autorstwa studia Dovetail Games. Podobnie jak w dotychczasowych edycjach tego znanego cyklu, zadaniem gracza jest sterowanie różnorodnymi lokomotywami i zapamiętywanie szczegółów rozmaitych tras, aby każda podróż odbyła się bezpiecznie i zgodnie z rozkładem jazdy. Posiadacze poprzedniej części mogą za darmo zaktualizować grę do najnowszej wersji, jednak nie znajdą w niej ekskluzywnej zawartości, którą stanowią m.in. nowe pociągi, w tym DB BR 442 „Talent 2”, ÖBB 2016, Caltrain MPI MP36PH-3C, Pacific Electro-Motive GP38-2, Arriva Trains Wales Class 175 oraz Class 158 i Class 221. W edycji na rok 2018 nie mogło też zabraknąć nowych tras. Tym razem są to: North Wales Coastal: Crewe – Llandudno & Conwy Castle, Peninsula Corridor: San Francisco – San Jose oraz Mittenwaldbahn: Garmisch-Partenkirchen – Innsbruck. Podobnie jak w przypadku nowych pociągów, aby je odblokować, trzeba kupić Train Simulator 2018.

 

MECHANIKA:

 

Rozgrywka w Train Simulator 2018 praktycznie niczym się nie różni od poprzednich odsłon serii. Świat gry  obserwujemy przede wszystkim z oczu wirtualnego maszynisty, jednak jest to tylko jedna z wielu dostępnych w grze perspektyw i dostępne są m.in. różne widoki z zewnątrz na przejeżdżający pociąg. Do wyboru mamy takie tryby gry, jak kariera, szybki przejazd i swobodna podróż, a także wyzwania, w których maszyna i trasa zostają z góry narzucone, a dodatkowym utrudnieniem są niesprzyjające warunki pogodowe. Trasy różnią się długością i stopniem trudności. Po ukończeniu każdej z nich gracz może porównać statystyki swojego przejazdu z osiągnięciami innych. Podobnie jak w poprzednich częściach, również w tej korzystamy z narzędzi pozwalających tworzyć własne lokomotywy, trasy, krajobrazy i zadania. Stworzone w ten sposób wirtualne światy można później udostępniać innym. Cykl gier jest znany z tego, że gracze uzupełniają go o szereg nowych maszyn, lokacji i zadań.

 

KWESTIE TECHNICZNE:

 

Odsłona gry TS 2018 korzysta z tej samej technologii co poprzednie części. Oprawa graficzna nie uległa większej poprawie, a większe zmiany można dostrzec jedynie w interfejsie użytkownika. Zaletą takiej sytuacji jest kompatybilność gry ze wszystkimi DLC, jakie wyszły do poprzednich odsłon serii.

 

MINIMALNE WYMAGANIA SPRZĘTOWE:

 

Intel Core 2 Duo 2.8 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza, 40 GB HDD, Windows 7 64-bit

 

 

 

 

Źródło tekstu: gry-online.pl

Źródło zdjęć poniżej: http://store.steampowered.com/app/24010/Train_Simulator/